آسیب رساندن به رنگ خودرو و عوامل آن

فضله پرندگان

آسیب رساندن به رنگ خودرو : مشاهده فضله پرندگان روی بدنه خودرو، چیزی‌ست که همه صاحبان وسایل نقلیه با آن مواجه می‌شوند. اما مهم است که چه برخوردی با این تصویر (که طبق ضرب المثل قدیمی قرار است خوش شانسی بیاورد!) داشته باشیم.

پیش از همه بگوییم که فضله پرندگان به دلیل ترکیبات اسیدی یکی از آسیب رسان‌های جدی به رنگ خودرو می‌باشد. در صورتی که به موقع برای پاک کردن آن اقدام نکنید، اثر خوردگی دائمی رنگ را برجای می‌گذارد.

معمولا یک یا حداکثر دو روز برای پاک کردن اثر فضله پرندگان فرصت دارید. این زمان بستگی به شرایط آب و هوایی و نوع پرنده خواهد داشت. اما هر چه زودتر این اقدام را انجام دهید، احتمال خوردگی رنگ بدنه کمتر خواهد شد.

شیره درخت

آسیب رساندن به رنگ خودرو با شیره درخت نیز عملکرد مشابهی دارد. با پارک کردن خودروی خود زیر درختان، همیشه این ریسک را می‌پذیرید که شیره درخت روی رنگ بدنه ریخته شود. برای پاک کردن و زدودن شیره درخت نیز باید زود دست به کار شوید. در صورتی که به موقع و قبل از کاملا خشک شدن شیره، نسبت به شستشوی ماشین اقدام نمایید؛ مشکلی به وجود نخواهد آمد.

باران‌های اسیدی

باران‌های اسیدی یا برف می‌توانند روی رنگ بدنه خودرو لکه های کدر بر جای بگذارند. این باران ها با جذب آلودگی‌های هوا از جمله سولفوریک و نیتریک اسید، چنین وضعیتی بر جای می‌گذراند. به همین دلیل توصیه می‌شود که حتما پس از اتمام بارش، خودروی خود را شسته و خشک نمایید

گرد و خاک

گرد و خاک اگرچه بی ضرر به نظر می رسد، اما با ماندن طولانی مدت آن روی بدنه ماشین، خش افتادگی‌هایی را مشاهده خواهید کرد. بنابراین همیشه به موقع خودروی خود را شستشو داده و اجازه ندهید گرد و خاک و آلودگی برای مدت زیادی روی آن بماند.

Leave A Comment