تاریخچه برند هوندا از موتور سیکلت گرفته تا صنعت هواپیما و خودرو سازی!

تشخیص تعویض بدنه و اتاق خودرو

هنگامی که یک خودرو در یک تصادف بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده باشد، نیاز است که بدنه ی خودرو تعویض گردد. بدیهی است که تاثیرات منفی این تصادف شدید در بدنه ی اتوموبیل و کیفیت آن غیرقابل جبران است و همچنان باقی میماند. متاسفانه دلالان خرید و فروش خودروهای کارکرده از اعلام تعویض اتاق خودرو صرف نظر می کنند و در عوض خودرو مورد نظر را با قیمتی پایین تر از قیمت عرف آن عرضه میکنند که این امر بسیار وسوسه انگیز می باشد اما باید مراقب بود و حتما از کارشناسان مجرب و ماهر در این زمینه راهنمایی گرفت.

در تشخیص رنگ خودرو یک نگاه کلی شاید بتوان با بررسی پلاک و پلیت فلزی شماره بدنه خودرو، تمیزی، وجود خط و خش، نقطه جوش و یک دست نبودن سطح آن متوجه نکاتی شد اما با نظر و راهنمایی کارشناسان مجرب و ماهر خودرو گروه بنویدی میتوانید با اطمینان خاطر به این نتیجه برسید که خودروی مورد نظر تعویض بدنه داشته است یا خیر.

تشخیص قطعات تعویض گلگیر و کاپوت خودرو

معمولا در تصادفات شدید گلگیر و کاپوت خودرو هم صدمه ی شدیدی می بیند و نیازمند تعویض می باشد. برای تشخیص تعویض کاپوت میتوان لامپ های خودرو را بررسی کرد. و برای تشخیص تعویض گلگیر جوش خوردگی های گلگیر را باید بررسی کرد البته باید توجه داشت که خودروهای جدید به وسیله ی پیچ و مهره به بدنه وصل می شود و نمیتوان از محل جوش خوردگی آن را بررسی کرد پس بهتر است با کارشناسان خبره و ماهر مشورت کنید

ستون ها و رکاب هم از قسمت های مهم و قابل توجهی میباشند که تشخیص تعویض آنها بسیار مهم است. چرا که آسیب دیدگی و تعویض ستون ها و رکاب امنیت خودرو را کاهش میدهد، کیفیت سواری را کمتر می کند و درزبندی و مونتاژ را دچار مشکل می کند.همچنین چک کردن ورق کف، سپر و شاسی خودرو هم از اهمیت بالایی برخوردار است که می توانید با خیالی آسوده و اطمینان کامل این امر را به کارشناسان مجرب و ماهر گروه بنویدی بسپارید

تشخیص تعویض قطعات استوک

استوک در زبان انگلیسی به معنای کالای ذخیره یا موجود در انبار است اما در زبان فارسی معمولا برای کالای دست دوم به کار می رود

در زمینه ی قطعات خودرو استوک به معنی قطعه ای است که مربوط به این خودروی مشخص نیست اما فابریک و اصلی است. به طور مثال سپر خودروی شما آسیب میبیند و شما سپری که مربوط به خودروی شماست را خریداری و تعویض میکنید، این سپر استوک است. اما اگر سپری که خریداری کردید  را مطابق خودروی خودتان رنگ کنید، این قطعه تعویضی است.

شاسی خودرو

شاسی خودرو  حکم استخوان بندی خودروی شما را دارد و معمولا جنس آن از فولاد است. یک چارچوب فلزی است که سایر تجهیزات روی آن نصب می شوند و نقش بسیار مهمی در ایمنی و استحکام خودرو دارد. به گونه ای که اگر آسیب ببیند خساراتش جبران ناپذیر خواهد بود.

اصالت خودرو

یکی از مهمترین بخش های کارشناسی خودرو بخش اصالت خودرو است و از آن جهت اهمیت دارد که اگر هریک از این بخش ها با هم همخوانی نداشته باشند، توقیف خودرو و منع تعویض پلاک را به دنبال دارد. چرا که تعویض قطعاتی  چون: موتور، شاسی، اتاق و رنگ بدون مجوز راهنمایی و رانندگی ممنوع است.

مدارک مورد نیاز جهت تشخیص اصالت خودرو

برگه سبز(سند مالکیت)

کارت شناسایی وسیله نقلیه

سند کمپانی سازنده

مشخصاتی که در این مدارک ثبت شده است، باید با شماره هایی که روی موتور، پلاک های ثبت شده و شاسی درج شده است، هماهنگ باشد.

کارشناسان تشخیص رنگ گروه بنویدی در زمینه ی تشخیص اصالت خودرو همراه شما هستند و پس از طی مراحل فنی و کارشناسی برگه ی گزارش اصالت خودرو را به  به شما تقدیم می کنند.

Leave A Comment