اخبار خودروسازان خارجی

خودرو سازی تسلا برترین سازنده خودروهای برقی وارد هند می شود

مدیر عامل شرکت خودرو سازی تسلا اعلام کرد برترین سازنده خودروهای برقی در جهان به زودی در ۲۰۲۱ وارد بازار بزرگ خودرو در هند خواهد شد.

نقل از راشا تودی، الون ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا اعلام کرد برترین سازنده خودروهای برقی در جهان به زودی در 2021 وارد بازار بزرگ خودرو در هند خواهد شد.

ماسک در توییتر خود در پاسخ به  عکسی که یک تیشرت با پیام «هند تسلا می‌خواهد» را نشان می‌داد گفت: « این اتفاق حتماً در سال آینده می‌افتد. از انتظار شما متشکریم».

تسلا قبلاً در مورد ورود به بازار هند ابراز امیدواری کرده بود. الون ماسک در 2019 قول داد شرکتش در سال جاری میلادی به بازار هند برسد.

مدیرعامل سابق تسلا در 2014 اعلام کرد قصد دارد یک شبکه توزیع در هند راه‌اندازی کند. ولی سیاست مالیات هند و هزینه‌های بالای واردات اجازه اقدامات بیشتر را به این برند سرشناس در تولید خودروهای برقی نداد.

آناند ماهیندرا، رئیس شرکت خودروسازی ماهیندرای هند دو سال پیش از تسلا دعوت کرد پایگاهی در این کشور برقرار کند.

دولت هند به رهبری نخست وزیر نارندرا مودی این پیشنهاد را در مارس 2019 با هدف اجرای یک سیاست دوستدار با محیط زیست تصویب کرد.

به نظر می‌رسد بازار هند برای خودرو سازی تسلا بسیار امیدوار کننده است ولی این کشور هنوز نتوانسته به پای چین برسد. تسلا اولین تاسیسات تولید خودروی برقی در خارج از آمریکا را در چین راه‌اندازی کرد. هند تا پایان 2017 تنها 425 ایستگاه شارژ خودروهای برقی داشت.

ایمان بنویدی

بررسی تشخیص رنگ خودرو فقط برای خریداران دارای اهمیت نمیباشد، بلکه برای فروشندگان هم بسیار مهم است که از ارزش واقعی خودروی خود مطلع باشند تا بتوانند خودروی خود را به بهترین قیمت بفروشند و از طرف دلالان این بازار دچار ضرر مالی نشوند.
Follow Me:

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *